tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 13 lutego 2021

W Tychach po raz drugi ruszy program dla dziewczynek UEFA Playmakers

Już wkrótce startuje druga edycja programu UEFA Playmakers - programu europejskiej federacji piłkarskiej dedykowanego najmłodszym dziewczynkom. Zapisy trwają, a pierwsze zajęcia odbędą się 17 lutego.

Projekt UEFA Playmakers wystartował w Tychach - 2020
Projekt UEFA Playmakers w Tychach - 2020 · fot. Emilia Roj / Osawoku Fotografia


UEFA Playmakers to program UEFY oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, prowadzony we współpracy z wytwórnią Disney. Pilotażowo został wprowadzony w siedmiu krajach - w Szkocji, Rumunii, Serbii, Austrii, Belgii, Norwegii i w Polsce. Jego celem jest bezpiecznie i przyjemnie wprowadzić dziewczęta w tajniki piłki nożnej poprzez ruch, zabawę i magię opowiadania historii firmy Disney. W Tychach za projekt odpowiada KKS Polonia Tychy, razem z Przedszkolem Artystyczno-Sportowym „SportArt” oraz GKS Tychy.

Zajęcia są przeznaczone dla dziewczynek w wieku 5-8 lat. Łącznie trwać będą trzy lata, a prowadzone są w sześciomiesięcznych modułach, po 10 treningów każdy. Po pierwszym module, który rozpoczął się pod koniec października 2020 roku, przyszedł czas na drugi. Fabuła ponownie będzie obracać się wokół bajki „Iniemamocni” i rodziny Supersów. 

Udział w nich jest bezpłatny. Zajęcia odbywają się w każdą środę o 16:30 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 w Tychach (ul. Edukacji 21). Rodzice chętnej zawodniczki muszą wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie www.poloniatychy.info. Więcej informacji pod numerem telefonu 501780593 oraz na stronie internetowej klubu.

BM / tychy.info, źródło: KKS Polonia Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.