• 8 listopada 2023
  • wyświetleń: 3743

Bieg Jelenia i Jelonka na Paprocanach!

VI Bieg Jelenia - 05.11.2023 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info
Jak co roku o tej porze w tyskiej puszczy na żer wyruszyły jeleniowate! W deszczowej aurze w tyskich Paprocanach rozegrano VI edycję Biegu Jelenia, organizowanego przez Stowarzyszenie Promocji Lekkiej Atletyki. Na mecie pojawiło się 124 biegaczek i biegaczy. Zobaczcie zdjęcia!

Bieg Jelenia to bieg przełajowy po trudnym terenie. Długość trasy to ok. 7-8km (dwie pętle po ok. 3,5-4km) Trasa prowadziła duktami leśnymi a także poza nimi. Pojawiały się na niej naturalne utrudnienia (korzenie, błoto, konary drzew, grząski piasek).

Rywalizowano na dystansie około 8 km, na trasie mocno nieoczywistej - prowadzącej leśnymi duktami i poza nimi. Miejsca na podium wśród panów zajęli: 1. Krzysztof Kościelnik (38:41), 2. Dominik Walendowski (39:00), 3. Artur Trojanowski (39:27).

Z kolei wśród pań najlepsze okazały się: 1. Ewelina Majewska (43:05), 2. Renata Szwed (48:09), 3. Magdalena Kozioł (51:16).

Klasyfikacja Otwartych Mistrzostw Tychów w Przełajach prowadzona była w kategoriach wiekowych dla kobiet i mężczyzn: 16-34, 35-49, 50+. Za zajęcie miejsc 1-3 w danej kategorii wiekowej wręczone zostały statuetki oraz nagrody rzeczowe, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Imprezą towarzyszącą był VI Bieg Jelonka dla dzieci.

Współorganizatorem wydarzenia był MOSiR Tychy.